För mer information om nätverket och att ansluta sig, kontakta oss på info@exdin.com. Intresserad av att ansluta er till Nätverket? Läs mer om villkoren här.

Navet

Ansvarig Navet
Magnus Hök, magnus.hok@maghawksolutions.se

Nätverkskoordinator
Kristina Landqvist, kristina.landqvist@ltblekinge.se

Sakkunnnig patolog
Lennart Mellblom, Lennartmellblom@live.se

Styrgrupp

Ordförande
Christer Svensson, Landstinget Blekinge, christer.svensson@ltblekinge.se

Ordinarie ledamöter
Tova Johansson Marknell, Region Gävleborg, tova.johansson.marknell@regiongavleborg.se
Anders Edsjö, Region Skåne, anders.edsjo@skane.se
Mensur Dzabic, Karolinska Universitetslaboratoriet, mensur.dzabic@sll.se
Christer Kjellström, Unilabs,  christer.kjellstrom@unilabs.com
Kerstin Silfver, Region Jämtland-Härjedalen, kerstin.silfver@regionjh.se
Charlotte Andersson, Västerbottens läns landsting, Charlotta.Andersson@vll.se
Helena Olofsson, Landstinget i Uppsala län, helena.m.olofsson@akademiska.se

Suppleanter
Hans Winberg, Leading Healthcare, hans.winberg@leadinghealthcare.se
Christina Kling Hassler, Inera, christina.kling-hassler@inera.se

Anslut dig till ExDIN